Γυμναστικός Σύλλογος Αγρινίου

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΓΡΙΝΙΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ - ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Διεύθυνση - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Διεύθυνση: ΜΙΧΑΛΑΚΕΑ 30 Τ.Κ. - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Τ.Κ.: 30100
Περιοχή - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Περιοχή: Αγρίνιο Κατηγορία - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Κατηγορία: ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ
Τηλέφωνο - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Τηλέφωνο: 2641301001 Fax - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Fax: 2641301001
Κινητό - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Κινητό: 6945990326 E-mail - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ E-mail: kapsimalis@yahoo.gr
Υπεύθυνος - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Υπεύθυνος: ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ Τηλέφωνο υπεύθυνου - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Τηλέφωνο υπεύθυνου: -
Ιστοσελίδα - ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ Ιστοσελίδα:
Αθλητικά κέντρα, σχολές, kick boxing, Μ.Μ.Α., Ju-Jitsu, στο Αγρίνιο, Αιτωλοακαρνανία. Ο Γ. Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ, ιδρύθηκε το 2005. Αρχικά η έδρα του Συλλόγου ήταν στο δημοτικό διαμέρισμα Καινούργιου δέκα χιλιόμετρα έξω από το Αγρίνιο. Το 2009 η έδρα του συλλόγου μεταφέρθηκε στην πόλη του Αγρινίου, στην οδό Μιχαλακέα 30 όπου βρίσκεται μέχρι σήμερα. Ο Σύλλογος καλλιεργεί από την ίδρυσή του μέχρι και σήμερα τα αθλήματα του kick boxing του ΜΜΑ, καθώς και του Ju Jitsu. Είναι αναγνωρ...
Επισκέπτες: 11153

Ο Γ. Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ, ιδρύθηκε το 2005.
Είναι αναγνωρισμένο μέλος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας KICK BOXING (Π.Ο.Κ), καθώς και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Παγκρατίου Aθλήματος (Ε.Ο.Π.Α.) και της Ελληνικής Φιλάθλου Ερασιτεχνικής Ομοσπονδίας Ju Jitsu (Ε.Φ.Ε.Ο.Ζ.Ζ.).

Ο Σύλλογος συμμετέχει σε διασυλλογικά και πανελλήνια πρωταθλήματα των παραπάνω Ομοσπονδιών καθώς και σε επίλεκτους αγώνες (KICK BOXING MMA) διαφόρων διοργανωτών.

Προπονητής του συλλόγου είναι ο Καψιμάλης Γεώργιος, διπλωματούχος προπονητής Γ.Γ.Α. στο Ju Jitsu, καθώς και διπλωματούχος προπονητής στην πυγμαχία από την Ομοσπονδία Φυσικής Αγωγής και Αθλητικής Προπόνησης της Παρτιζάν ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ.

Είναι επίσης κάτοχος μαύρης ζώνης 2 DAN στο Ju Jitsu (Ε.Φ.Ε.Ο.Ζ.Ζ.).

Δίπλωμα προπονητή ΠΑΛΗΣ ΥΠΟΤΑΓΗΣ
Δίπλωμα προπονητή ΜΑΧΗΣ ΥΠΟΤΑΓΗΣ (ΜΜΑ)
Δίπλωμα ΟΡΙΑΣ ΜΑΧΗΣ (Κ1 ROLES) της Ε.Ο.Π.Υ.Μ.Υ.

Δίπλωμα προπονητή ΒΟΧΕ SAVATE (Ε.Ο.Σ.)
Δίπλωμα προπονητή KICK BOXING (Π.Ο.Κ.)

Στο σύλλογο λειτουργούν τμήματα παιδικά, τμήματα αρχαρίων καθώς και καθαρά αγωνιστικά τμήματα.

Τηλ. Επικοινωνίας: 2641301001, 6945990326
Email: kapsimalhs@yahoo.gr